576 434 192

Jak podróżować z psem?

Jak podróżować z psem?


Jak sprawić, by jazda była komfortowa zarówno dla nas, jak i dla naszych pupili? O czym należy pamiętać, gdy chcemy wybrać się z psem nie tylko na krótką, ale również na długą trasę samochodem. Powoli zbliża się sezon wakacyjnych wyjazdów i długich weekendów. Wielu z nas nie wyobraża sobie spędzania czasu wolnego bez naszych pupili. Zabieramy więc nasze psy w trasę. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i komforcie naszych zwierzaków. Obecnie jest wiele sposobów na wspólną podróż samochodem. Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy i co lubią nasze psy.

Pies też potrzebuje pasów w samochodzie.

Najprostszy sposób podróżowania z psem to wpięcie do pasów samochodowych. Wystarczy założyć psu szelki i przypiąć go do pasa. Takie pasy zapobiegają tylko i wyłącznie przemieszczaniu się psa po pojeździe. Co ważne,  wpięcie do pasów należy stosować z szelkami. W przypadku obroży nasz pupil może udusić się przy hamowaniu lub szarpnięciu. Trzeba pamiętać, aby dobrze dobrać rozmiar szelek i dopasować je do wielkości psa.  Szelki sprawdzą się również na spacerach.

Jak zabezpieczyć samochód podróżując z psem? Na pomoc przychodzą maty ochronne.

Maty są kolejnym sposobem na wygodne przewożenie naszych psów. Jednakże, zabezpieczają one bardziej pojazd niż psa. W ofercie znajdziemy maty ochronne na tylne siedzenie, które wykonane są z różnych rodzajów tkanin - najczęściej nieprzepuszczalnych dla wody. Matę mocujemy o zagłówki i tylne siedzenie oraz o zagłówki przednich foteli. Psy uwielbią być brudne i mokre, a taka mata chroni tapicerkę w aucie, również przed podrapaniem.

Maty do bagażnika to kolejna ochrona miejsca przewożenia naszego pupila. Maty chronią też zderzak i wejście do bagażnika, ze względu na to, że psie pazury mogą zniszczyć lakier auta.

Rodzaje transporterów i klatek.

Chyba najczęściej stosowany sposób transportu dla pupili. Klatka czy transporter mają wiele zalet: zabezpieczają naszego psa przed przemieszczaniem się, separują go od bodźców zewnętrznych i chronią wnętrze auta przed zabrudzeniem. Wyróżniamy transportery:

Materiałowe – lekkie i często składane. Kiedy nie przewozimy w nich psów, można je złożyć i schować w bagażniku. Wadą transporterów jest problem z utrzymaniem ich w czystości - nie da się wyprać ich w pralce. Pozostaje opcja płukania przy użyciu węża ogrodowego. Większość z nich posiad schowek na górze, do którego mieszczą się najbardziej potrzebne rzeczy, np. miska czy smycz.

Plastikowe – lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Transportery te posiadają metalowe drzwiczki i bezpieczny system zamykania. Materiał, z którego wykonany jest transporter jest wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. Posiada otwory wentylacyjne, które zapewniają komfort w ciepłe dni. Ponadto ma rączki, które ułatwiają jego przenoszenie. Co więcej, do wielu modeli można dokupić kółka.

Metalowe – aluminiowe klatki do bagażnika. Klatka posiada drzwi z zamkiem bezpieczeństwa, jest stabilna i bezpieczna. Zapewnia dobrą wentylacje dla pupila. Jest najdroższą, a jednoczenie najbezpieczniejszą formą transportera dla psów. Zwykle wymaga zamocowania na stałe w pojeździe.

Przepisy prawne dotyczące podróży z psem samochodem.

W Polsce przepisy ruchu drogowego nie określają dokładnych regulacji co do przewożenia zwierząt w samochodzie. Przewóz ten ma odbywać się jedynie w sposób bezpieczny dla zwierzęcia i innych osób przebywających w pojeździe.

Przygotuj swój samochód do podróży! https://www.amjoil.pl/